Ťažko je predstaviť seba samú tak, aby nezmámi ľudia po prečítaní týchto stránok, alebo pri listovaní mojej webovej stránky precítili aspoň sčasti pocit, ktorý pre mňa znamenali, a do dnešného dňa znamenajú moji psi.

Títo psi nie sú iba zástupcami obdivuhodného a nádherného anglického plemena, ale vďaka svojim vlastnostiam sú zároveň vynikajúcimi poľovnými psami. Každý zo psov našej chovateľskej stanice absolvuje pracovnú skúšku a pravidelne sa zúčastňuje poľovných súťaží. Základnou zásadou chovateľskej stanice Angel of the Dreams je, aby vychovával vyrovnaných jedincov s vynikajúcim zdravotným stavom a krásnym zovňajškom.

Ako sa to všetko začalo?

Ako väčšina malých detí, aj ja som dobiedzala do svojich rodičov, aby mi kúpili šteniatko. Na svoje veľké prekvapenie mi v roku 1989 darovali moje prvé šteniatko, Bessy. Bessy bola nádherným miešancom, jej vďačím za to, že ma voviedla do tajov života psíčkarov. V dôsledku strašnej choroby nás žiaľ v roku 1997 opustila.

Svoj život som si dlho nevedela predstaviť bez oddaného štvornohého kamaráta, preto som si v roku 1998 kúpila svojho prvého čistokrvného psa s preukazom pôvodu. Bola to ICh.Ch. Bona Linea Aurea, nádherná predstaviteľka plemena Golden retriever, bola zároveň zakladateľkou chovateľskej stanice Angel of the Dreams, ktorá vznikla v roku 1999. V októbri roku 1999 sa narodil prvý vrh v našej chovateľskej stanici, z ktorého sme si napokon ponechali šteniatko,
3xCh. Arlett Angel of the Dreams.

Bona bola nádherná, bola úspešná na výstavách, dosahovala vynikajúce výsledky na pracovných skúškach, nemala žiadnu dedičnú chorobu.
Bola v najlepších rokoch, keď v roku 2000 zasiahol krutý osud a tragicky ju vytrhol z nášho života.


Bola s nami iba krátky čas, ale mali sme ju veľmi radi, jej zásluhou bolo, že som spoznala toto nádherné anglické plemeno z každej strany, že som spoznala strasti ale aj krásy zodpovednej chovateľskej práce, že som nadviazala pozoruhodné priateľské vzťahy.

A hlavne: Jej vďačím za to, že mi zverila svoju dcéru, Arlett Angel of the Dreams a svojho vnuka, ICh.Ch.Crusader Angel of the Dreams, ktorý bol prvým jedincom plemena golden retriever, ktorý ako prvý získal na Slovensku titul národný šampión práce a ako prvý sa kvalifikoval na Cruft´s v anglickom Birminghame.

V roku 2008 sa do našeho života dostal tretí golden retriever, dnes už ICh.IShCh.MultiCh.Ashbury Deep in my Heart, za ktorú môžem ďakovať priateľom a majiteľom chovateľskej stanice Ashbury. Je to veľmi pekná sučka s dobrou povahou a vynikajúcim zdravím, ktorú každý len tak pozná ako "usmievavá Didi" - vkradla sa do srdca mojej rodiny a priateľov zároveň.

3xCh. Arlett Angel of the Dreams, navždy pustiť, aby prekročila Dúhový most.
Arlettka, Bona, Bessy ďakujem Vám za všetko! Nikdy na Vás nezabudnem!
Kúsok zo mňa umrelo spolu s ňou, avšak viem, aj keď je to veľmi ťažké, že musím ísť ďalej kvôli ostatným – syna Arlettky - Crusaderom, Didi a kvôli ostatným členom mojej rodiny, ktorí ma potrebujú...

Prišiel rok 2012 – jedna nová epocha v našom živote. 16.mája sa narodil prvý vrh našej Didi, Ich.MultiCh.Ashbury Deep in my Heart, jej prvé šteniatka. Bol to veľmi pekný vrh a mi sme sa rozhodli, že si ponecháme jednu sučku, ktorá dúfajme bude novou budúcou nádejou v našej chovateľskej stanici a na základe toho dostala aj svoje meno, Future Hope Angel of the Dreams. My ju však voláme len: Narnia.

8.októbra 2012 sme si z Veľkej Británie priviezli nového člena našej rodiny, malého princa, na ktorého sme trpezlivo čakali velmi dlhú dobu. Obrovská VĎAKA patrí chovateľke nášho malého princa, Susanna Zubair, majiteľke chovateľskej stanice Thornywait kennel, že nás poctila svojou dôverou a dala nám tohto nádherného psíka so zelenou stužkou, ktorého meno je: Thornywait Fire N' Ice. Rover nie je len prekrásne šteniatko, ale má skvelú vyrovnanú, nebojácnu a priateľskú povahu.

Píšeme koniec roka 2012. Dnes mám štyroch jedincov plemena golden retriever. Nie sme veľká chovateľská stanica, ale naše psy zbožňujeme, sú členmi našej rodiny, s nami žijú pod jednou strechou. Delíme sa o všetko dobré, ale i zlé a snažím sa napĺňať ich životy vždy novými zážitkami tak, aby keď si večer ľahnú spať mali vždy niečo nové a pekné o čom sa im môže snívať.